Laevatootjad olid Amsterdamis messil kui kommipoes Saaremaa Minusaaremaa.ee

Laevatootjad olid Amsterdamis messil kui kommipoes

27. november 2019

Saaremaa laevatootjad ja meretööstuses tegutsevad ettevõtjad said Amsterdami messi külastamisega indu ja oskust märgata võimalusi ekspordi kasvatamiseks.

Maailma ühel suuremal meretööstuse messil Marine Equipment Trade Show Amsterdamis käidi läinud nädalal. Saare Arenduskeskuse juhataja Rainer Paenurk ütles, et mess andis ettevõtjatele parema ülevaate erinevatel turgudel toimuvast. “Kogemused aga motiveerivad tegelema oma ettevõttes tootearendusega uutele turgudele sisenemiseks,” sõnas Paenurk.

Tema sõnul innustavadki nad osalejaid märkama võimalusi oma ekspordi kasvatamiseks.

Innovatsioon esiplaanile

Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhataja Anni Hartikaineni sõnul annavad organiseeritud ühiskülastused messidele alati mingi “ekstra” juurde. Eriti seekordse messi puhul, kuna see on niivõrd suur. Laevaehitusettevõtete jaoks on see koht, kus luua, uuendada ja arendada allhankesuhteid partneritega.

Ta märkis, et kuna see mess on keskendunud sektoris toimuva innovatsiooni esiletõstmisele, on üritus populaarne ka nende ettevõtete seas, kes otsivad oma toodangule uusi väljundeid meretööstuses või soovivad kiiresti sektori arengust pilti ette saada. “Kahtlemata tekib õhtustest aruteludest nii täiendavat infot kui ka jagatud ideid,” kinnitas Hartikainen.

Meeli Lauk Welcomest OÜ-st, kus valmistatakse laevadele pehmet mööblit, arvas, et selliste messikülastuste korraldamine on väga tänuväärt. “Isegi Saaremaa valdkonna esindajatega me silmast silma ülemäära tihti ei kohtu ning sellised käigud aitavad tugevdada suhtlusvõrgustikku kogu Eesti valdkonna tegijatega,” leidis ta. Laugu sõnul jõudsid nad veendumusele, et teevad õiget ja konkurentsivõimelist asja.

Vahur Poolak Lingalaid OÜ-st märkis aga, et laevaehitajana tundis ta end messil nagu kommipoes, sest seal oli kohal nii palju valdkonnaspetsiifilisi pakkujaid üle terve ilma. Just see kontsentreeritud esindatus ühes kohas annab tema sõnul suure ajalise ja rahalise kokkuhoiu valdkonna arengutel silma peal hoidmise osas.

Palju ideid ja kontakte

“Ideid ja kontakte sain palju, põhitöö algab alles pärast messi, et kontaktidest koostöösuhteid arendada,” kinnitas Poolak.

Marine Equipment Trade Show on üks maailma suuremaid laevatööstuse, merevarustuse, materjalide, mereturismi ja -süsteemide messe, mida korraldatakse aastast 1988.

Amsterdami messi külastasid esindajad Lingalaid OÜ-st, ScaleUpX OÜ-st, Taikse Puit OÜ-st, Welcomest OÜ-st, Saare Yachts OÜ-st, Baltic Workboatsist, GK Investments OÜ-st, Composite Plus OÜ-st ning väikelaevaehituse kompetentsikeskusest. Messikülastusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Allikas: Saarte Hääl

Uudised

3. august 2022

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 04.08.2022

Vaata rohkem

25. juuli 2022

Tunnustame Saare maakonna ettevõtteid

Vaata rohkem

29. juuni 2022

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 30.06.2022

Vaata rohkem

7. juuni 2022

KUTSE: Sinimajanduse klastri avapauk 17. juunil

Vaata rohkem

31. mai 2022

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 01.06.2022

Vaata rohkem

27. mai 2022

Kaunis Kodu konkursil osalemise kogemuslugu

Vaata rohkem

26. mai 2022

KUTSE: TANEL ja DIGIKANAD - kuidas nädalaga NFT toel 65 000 EUR kaasata?!

Vaata rohkem

25. mai 2022

Salvestus ja materjalid: Maaelu mitmekesistamise toetuse infopäev 25. mail

Vaata rohkem

10. mai 2022

Maaelu mitmekesistamise toetuse infopäev 25. mail

Vaata rohkem

2. mai 2022

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 03.05.2022

Vaata rohkem

Ole kursis Saaremaa uudistega

Küsimused ja ettepanekud

SA Saare Arenduskeskus

www.sasak.ee
info@sasak.ee
+372 452 0570

Toetavad

Minusaaremaa.ee - Saaremaa info. Sündmused, töökuulutused, kinnisvara Saaremaal